Szkolenia dla nauczycieli i rodziców z metod terapeutycznych, wykorzystywanych w pracy z uczniami z niepełnosprawnością

orzec582Fundacja “Dla Pokoleń” zrealizowała projekt dofinansowany przez Wojewodę Świętokrzyskiego: „Szkolenia dla nauczycieli i rodziców z metod terapeutycznych, wykorzystywanych w pracy z uczniami z niepełnosprawnością”.

Projekt adresowany był do osób z terenu województwa świętokrzyskiego pracujących lub opiekujących się uczniami/dziećmi z niepełnosprawnością.

Cele projektu:

  • zapoznanie osób pracujących z uczniami z niepełnosprawnością lub opiekujących się dziećmi z niepełnosprawnością z wybranymi metodami arteterapeutycznymi oraz z Metodą Ruchu Rozwijającego bazującego na pracy Weroniki Sherborne I°, wykorzystywanymi w pracy z uczniami z niepełnosprawnością (w tym z nowatorską metodą terapii i rehabilitacji: żywieckie artystyczne zdobnictwo bibułkowe).
  • zmniejszenie zjawiska wykluczenia społecznego uczniów z niepełnosprawnością.
  • podniesienie kompetencji wychowawczych i terapeutycznych rodziców i nauczycieli w pracy z uczniami z niepełnosprawnością.

W ramach projektu przeprowadzono następujące działania:

  1. Metoda Ruchu Rozwijającego bazującego na pracy Weroniki Sherborne I°, prowadzone przez mgr Alicję Wilkołazkę – psychologa, superwizora Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, trenera, nauczyciela Ruchu Rozwijającego, posiadającą certyfikat International Sherborne Co-Operation w Bristolu.
  2. Arteterapia w rehabilitacji uczniów z niepełnosprawnością, prowadzone przez mgr Sylwię Talik. Program obejmował: żywieckie artystyczne zdobnictwo bibułkowe (kwiaty i ozdoby z krepiny), masy plastyczne, haft (płytki manipulacyjne, haft na kartonie, haft krzyżykowy, haft matematyczny), origami i kirigami (płaskie, przestrzenne i modułowe), techniki malarskie, quilling, rzeźba (rzeźby z makulatury).

Projekt realizowany był od 15.10 – 31.12. 2014 r.

W szkoleniach wzięło udział 28 osób z terenu województwa świętokrzyskiego, pracujących z uczniami z niepełnosprawnością ze szkół z klasami integracyjnymi, z przedszkoli integracyjnych oraz ze stowarzyszeń działających na rzecz osób z niepełnosprawnością.

Dziękujemy za zainteresowanie!
Zarząd Fundacji „Dla Pokoleń

wp_20141114_004 wp_20141114_005 wp_20141114_006 wp_20141115_005