IV Konkurs na najpiękniejszą marzannę 2021 r.

W Parku Etnograficznym „Pod Kogutem” w Dąbiu, 19 marca 2021 r., rozstrzygnięto konkurs na najpiękniejszą „Wiosenną marzannę”. Już czwarty raz w barwnym korowodzie udajemy się nad pobliską Czyżowiankę, aby się tam rozprawić z zimą, paląc i topiąc zeszłoroczne kukły marzann. Do konkursu zgłoszono 9 prac.

Członkinie komisji konkursowej: Patrycja Sus-Lutyńska, Małgorzata Czajkowska oraz Edyta Kędziora, przyznały: I miejsce dla Emilii, Mai i Leny Wójcik, II miejsce zajęli: Milena i Kacper Młodożeńcy, natomiast III miejsce przyznano równorzędnie: Wiktorowi Szkiełce oraz Martynie i Tymonowi Młodożeńcom. Wyróżnienia otrzymali: Blanka Woźniak oraz Bartosz Popenda reprezentujący Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Zawichoście.Nagrody i dyplomy zostały ufundowane zarówno przez organizatorów , jak i przez Katarzynę Kondziołkę – burmistrz Zawichostu.

Organizatorzy: Fundacja Wspierania Inicjatyw Społeczno-Edukacyjnych, Kultury oraz Ochrony Dziedzictwa Narodowego „Dla Pokoleń” oraz Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Zawichoście

Foto – archiwum MGOK