Filcowanie na mokro jako technika arteterapii w pracy z osobami z niepełnosprawnością – 10 h – 24.10.2015 r , Sandomierz

Urząd Marszałkowski KielceSzkolenie „Filcowanie na mokro jako technika arteterapii w pracy z osobami z niepełnosprawnością.”, realizowane w ramach projektu: „Kompetentni dla potrzebujących – szkolenia podnoszące kompetencje osób pracujących z osobami z niepełnosprawnością.”

Zadanie realizowane przy wsparciu finansowym ze środków PFRON będących w dyspozycji Samorządu Województwa Świętokrzyskiego w 2015 r.

Szkolenie adresowane jest do członków rodzin osób z niepełnosprawnością, opiekunów, kadry i wolontariuszy bezpośrednio zaangażowanych w proces rehabilitacji zawodowej lub społecznej osób z niepełnosprawnością. Adresatami szkoleń będą mieszkańcy województwa świętokrzyskiego pracujący na rzecz osób z niepełnosprawnością. Warunkiem zakwalifikowania na wybrane szkolenie jest spełnienie powyższego warunku oraz kolejność zgłoszeń.

Celem szkolenia jest zapoznanie uczestników z różnorodnymi możliwościami, jakie niesie ze sobą arteterapia w pracy z osobami z niepełnosprawnością.

Program:

  • pozytywne aspekty artetarapii w pracy z osobami z niepełnosprawnością,
  • omówienie oraz prezentacja materiałów stosowanych do filcowania na mokro,
  • zapoznanie z podstawami filcowania, wykonanie szala na jedwabiu, wykonanie broszki.

W trakcie trwania zajęć nabędą Państwo w sposób praktyczny umiejętności tworzenia szala na jedwabiu metodą filcowania na mokro czyli łączenie jedwabiu z wełną merynos za pomocą wody i mydła. Technika ta świetnie się sprawdza jako metoda terapeutyczna przede wszystkim antystresowo i relaksująco. Pobudza wyobraźnię i kreatywność twórczą. Technika filcowania ma bardzo szerokie zastosowanie. Doskonała do wykorzystania zarówno w pracy z dziećmi jak i dorosłym oraz osobami niepełnosprawnymi.

Szal przez Państwa własnoręcznie filcowany z pewnością będzie piękną ozdobą. Przyciągnie wzrok swym oryginalnym wyglądem, kolorem i wzorem.Wykonane prace będą własnością uczestnika kursu.

Trener: mgr Agnieszka Grela – terapeuta zajęciowy, pracuje od 15 lat w P.S.O.U.U w Świdniku, gdzie prowadzi pracownię krawiecką. Pasjonatka robótek ręcznych m.in. techniki filcowania na mokro, haftu krzyżykowego, richelieu, szycie na maszynie (ozdobne poduszki, rękawice kuchenne, obrusy, torby, patchwork).

Termin szkolenia: 24.10.2015 r.

Wymiar godzin: 10 h

Cena szkolenia: 30 zł
Termin płatności: do 20.10. 2015 r. na konto nr 48 1240 2470 1111 0010 5913 6520

Miejsce realizacji projektu:

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Mikołaja Kopernika,
ul. Okrzei 6
20-670 Sandomierz

Jeżeli są Państwo zainteresowani udziałem w naszym szkoleniu, prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego oraz jego przesłanie na adres: dlapokolen@gmail.com

Serdecznie zapraszamy!
Zarząd Fundacji „Dla Pokoleń”

234561